Güncel Haberler

Styrosan; Gıda ambalajı ve ısı yalıtım malzemesi üreten tüm yönetici ve çalışanların katılımıyla müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, ürün ve hizmetleri hızlı ve hatasız olarak uygun fiyat, kaliteli hizmet anlayışı ile sunmayı hedefleyen bir firmadır. Bu ilkerler doğrultusunda firmamız EPS ürünleri ile Gıda, Tarım, Yapı Sektörüne ve Reel Sanayiye hizmet vermektedir. Büyük bir titizlikle CNC makinelerinde yapılan üretimimizde kullandığımız hammadde EPS Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpüktür. Bu malzeme termo plastik yapıda, kapalı gözenekli, beyaz ve gri renkli ısı yalıtım malzemeleridir., Kapalı gözenekli hücreler içerisinde durgu hava hapsolduğu için malzemenin %98’i hareketsiz kuru havadır. Kuru hava ise bilinen en ekonomik çevre dostu ve mükemmel ısı yalıtım malzemesidir. Kısa ve uzun süreli yüklemelere karşı mekanik dayanıklılık gösterir. Kapalı gözenekli malzemenin su emme oranı çok düşük olduğundan EPS aynı zamanda yüksek oranda su yalıtım görevini de yapmaktadır. Malzeme sıcaklığa karşı mükemmel dayanım gösterir ve uzun ömürlüdür. EPS mikroorganizmalar için besin maddesi değildir. Küflenmez, çürümez, korkmaz ve sağlığa zararlı değildir. Bu nedenle gıda ve ilaç endüstrisinde yaygın olarak kullanılır. Isı yalıtımında E sınıf alev yürütmez ve zor alevlenen EPS kullanılmaktadır.

  12

  Haz 2014

  Anamur Kalesi
  Firmamız Ürünleri
  ile Restore
  Edilmeye başlandı.

  Posted by / in Güncel Haberler / Yorum yapılmamış

  MERSİN’in Anamur ilçesinde bulunan ve 2012 yılında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Dünya Mirası geçici listesine alınan Mamure Kalesi restorasyon çalışmaları başladı. Restorasyon çalışmaları YAKUPOĞLU RES.EML.İNŞ.OTO.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. tarafından yapılmaktadır. Firmamızı ve ürünlerimizi tercih eden YAKUPOĞLU RES.EML.İNŞ.OTO.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. yetkililerine teşekkür ederiz.

  ANAMUR KALESİ : Geçmişi 3.yüzyıla dayanan tarihi Mamure Kalesi, 1221 yılında Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın ele geçirdiği sırada yıkıldı. 1300-1308 yılları arasında Karamanoğlu Mahmut Bey tarafından Selçuklulardan alınan kale, yeniden mamur edilerek Mamure Kalesi adını almıştır. Anamur İlçe merkezinin 6 km. doğusunda deniz kıyısındaki kayalıklar üzerinde 39 kulesi, su sarnıçları, hamamı, camisi bulunan ve etrafı 10 metre genişliğinde hendekle çevrili Mamure Kalesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Mersin Valiliği tarafından restore ettiriliyor. Kale’nin doğu ve güney tarafında bazı yerlerde oluşan çatlaklar üzerine acilen restore çalışmasının başladığı ifade ediliyor. Özellikle Kale’nin girişi olan Türk Bayrağı’nın bulunduğu yerde ve güney tarafında oluşan çatlakların önüne geçmek için Valilik ilk etapta bu noktaların restorasyonunun yapılmasını sağlıyor. 13 kişinin çalıştığı restorasyon çalışmasında Kale’nin orijinal dokusunun korunması için titiz bir çalışma yürütülüyor. Öncelik aciliyet gerektiren noktalara verilirken Mamure Kalesi’nin kalan bölümlerinde restore çalışmasının ilerleyen yıllarda yapılacağı kaydedildi.

  fg159375-anamr_kalesi_..jpg

   

  Lütfen paylaşım yapmak istediğiniz sosyal ağı seçiniz

  Bu gönderiyi çok beğendim :)

  Sizlerinde incelemesi için paylaşıyorum

  DİĞER HABERLERİMİZ