Güncel Haberler

Styrosan; Gıda ambalajı ve ısı yalıtım malzemesi üreten tüm yönetici ve çalışanların katılımıyla müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, ürün ve hizmetleri hızlı ve hatasız olarak uygun fiyat, kaliteli hizmet anlayışı ile sunmayı hedefleyen bir firmadır. Bu ilkerler doğrultusunda firmamız EPS ürünleri ile Gıda, Tarım, Yapı Sektörüne ve Reel Sanayiye hizmet vermektedir. Büyük bir titizlikle CNC makinelerinde yapılan üretimimizde kullandığımız hammadde EPS Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpüktür. Bu malzeme termo plastik yapıda, kapalı gözenekli, beyaz ve gri renkli ısı yalıtım malzemeleridir., Kapalı gözenekli hücreler içerisinde durgu hava hapsolduğu için malzemenin %98’i hareketsiz kuru havadır. Kuru hava ise bilinen en ekonomik çevre dostu ve mükemmel ısı yalıtım malzemesidir. Kısa ve uzun süreli yüklemelere karşı mekanik dayanıklılık gösterir. Kapalı gözenekli malzemenin su emme oranı çok düşük olduğundan EPS aynı zamanda yüksek oranda su yalıtım görevini de yapmaktadır. Malzeme sıcaklığa karşı mükemmel dayanım gösterir ve uzun ömürlüdür. EPS mikroorganizmalar için besin maddesi değildir. Küflenmez, çürümez, korkmaz ve sağlığa zararlı değildir. Bu nedenle gıda ve ilaç endüstrisinde yaygın olarak kullanılır. Isı yalıtımında E sınıf alev yürütmez ve zor alevlenen EPS kullanılmaktadır.

  12

  Haz 2014

  Tarihi İbrahim
  Paşa Sarayı
  Firmamız Ürünleri
  ile Restore Ediliyor.

  Posted by / in Güncel Haberler / Yorum yapılmamış

  İSTANBUL-Sultanahmet’te bulunan tarihi sarayın restorasyon çalışmaları devam etmektedir. Firmamızın özel ürünlerini kullanılan restorasyon çalışmaları KS MİMARLIK İNŞ.REST.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından sürdürülmektedir. Firmamızı ve ürünlerimizi tercih eden KS MİMARLIK İNŞ.REST.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. yetkililerini teşekkür ederiz.

  İbrahim Paşa Sarayı, adını Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı ve ikinci veziri olan Pargalı Damat İbrahim Paşa’dan alan, İstanbul’un Sultanahmet Meydanı’nda bulunan saraydır. Daha önce “At Meydanı Sarayı” olarak bilinen yapı İbrahim Paşa’nın Kanuni’nin kız kardeşi ile evlenmesinden sonra İbrahim Paşa Sarayı olarak anılmaya başlanmıştır. Günümüzde Türk ve İslâm Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır.

  16. Yüzyıl Osmanlı sivil mimari örneklerinin en önemlilerinden olan İbrahim Paşa Sarayı, Roma dönemine uzanan tarihi hipodromun kademeleri üzerinde yükselir. 18 yy. Osmanlı tarihçisi Solakzade’ye göre sarayın yapım tarihi tam olarak bilinmemekle beraber II. Bayezid dönemine (1481-1512) denk gelir. Yapının Kanuni zamanında tamirat gördüğü (1521) de bilinmektedir. Tarihin Topkapı Sarayı’nda daha büyük ve görkemli olduğunu yazdığı İbrahim Paşa Sarayı, pek çok düğün, şenlik ve kutlamanın yanı sıra, karışık dönemler ve isyanlara da sahne olmuş, İbrahim Paşa’nın 1536’da boğdurulmasından sonra da aynı adla anılmış, başka sadrazamlarca da kullanılmış, kışla, elçilik sarayı, defterhane, mehterhane, dikimevi ve cezaevi gibi işlevler yüklenmiştir.

  TARİHİ İBRAHİM PAŞA SARAYI RESTORE EDİLİYOR.

  Lütfen paylaşım yapmak istediğiniz sosyal ağı seçiniz

  Bu gönderiyi çok beğendim :)

  Sizlerinde incelemesi için paylaşıyorum

  DİĞER HABERLERİMİZ