Güncel Haberler

Styrosan; Gıda ambalajı ve ısı yalıtım malzemesi üreten tüm yönetici ve çalışanların katılımıyla müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, ürün ve hizmetleri hızlı ve hatasız olarak uygun fiyat, kaliteli hizmet anlayışı ile sunmayı hedefleyen bir firmadır. Bu ilkerler doğrultusunda firmamız EPS ürünleri ile Gıda, Tarım, Yapı Sektörüne ve Reel Sanayiye hizmet vermektedir. Büyük bir titizlikle CNC makinelerinde yapılan üretimimizde kullandığımız hammadde EPS Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpüktür. Bu malzeme termo plastik yapıda, kapalı gözenekli, beyaz ve gri renkli ısı yalıtım malzemeleridir., Kapalı gözenekli hücreler içerisinde durgu hava hapsolduğu için malzemenin %98’i hareketsiz kuru havadır. Kuru hava ise bilinen en ekonomik çevre dostu ve mükemmel ısı yalıtım malzemesidir. Kısa ve uzun süreli yüklemelere karşı mekanik dayanıklılık gösterir. Kapalı gözenekli malzemenin su emme oranı çok düşük olduğundan EPS aynı zamanda yüksek oranda su yalıtım görevini de yapmaktadır. Malzeme sıcaklığa karşı mükemmel dayanım gösterir ve uzun ömürlüdür. EPS mikroorganizmalar için besin maddesi değildir. Küflenmez, çürümez, korkmaz ve sağlığa zararlı değildir. Bu nedenle gıda ve ilaç endüstrisinde yaygın olarak kullanılır. Isı yalıtımında E sınıf alev yürütmez ve zor alevlenen EPS kullanılmaktadır.

21

Oca 2015

Tarihi
Siyavuşpaşa
Medresesi
Restore ediliyor.

Posted by / in Güncel Haberler /

Eminönü-Fatih/İSTANBUL’da bulunan tarihi medrese bugünlerde eski ihtişamlı görünümüne kavuşması için gerekli restorasyon çalışmaları yapılmaktadır. Tarihi medresenin restorasyonu için firmamız gerekli bütün Ar-Ge çalışmalarını yaparak Türkiye’de yapılamayanları yapan bir firma olarak 47 cm. çapında ALTIGEN TABAN TUĞLASI’nı üretmiştir. Firmamızı ve ürünlerimizi tercih eden PAÇAN TEMİZLİK İNŞ. VE GIDA TİC.LTD. ŞTİ. yetkililerine teşekkür ederiz.

siyavus-pasa-3

Siyavuşpaşa Türbesi

Camii Kebir Caddesi Üzerinde ve Sokollu Mehmed Paşa türbesi karşısındadır. Sağ tarafında ileride Mir-i miran Mehmed Paşa Türbesi, aynı avluda ve sol tarafta ise şeyhülislam Üryani-Zâde Ahmed Esad Efendinin türbesi bulunmaktadır. Türbe, tek kubbeli ve on altı yüzlü olarak kesme taştan yapılmıştır. Eyüp’ün en büyük türbesidir. Her cephesinde pencere yoktur. Olanlar ise üst pencerelidir. Türbenin sağ tarafında paşanın ruhu için yapılmış aynı tarihli bir çeşme vardır. Türbe avlusuna caddeden açılan bir kapıdan girilmektedir. Kapı üzerinde kitabe yoktur. Kemerli türbe kapısı üzerinde bir ayet-i kerime yazılıdır. Önünde dört sütunlu bir revak vardır. Üzeri kubbelidir. Ayet, Kitabe Hızır imzalıdır. Türbede ikisi ahşap sanduka ve dokuzu mermer lahit olmak üzere on bir kabir vardır. Ahşap Sandukanın biri Siyavuş Paşa’ya aittir. Siyavuş Paşa, Enderun’dan yetişmiştir. Sonra Yeniçeri Ağası ve Rumeli Beylerbeyi olmuş ve 24-Aralık-1582 de de sadrazam olmuştur.

Lütfen paylaşım yapmak istediğiniz sosyal ağı seçiniz

Bu gönderiyi çok beğendim :)

Sizlerinde incelemesi için paylaşıyorum

DİĞER HABERLERİMİZ