Görsel Basın

Styrosan; Gıda ambalajı ve ısı yalıtım malzemesi üreten tüm yönetici ve çalışanların katılımıyla müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, ürün ve hizmetleri hızlı ve hatasız olarak uygun fiyat, kaliteli hizmet anlayışı ile sunmayı hedefleyen bir firmadır. Bu ilkerler doğrultusunda firmamız EPS ürünleri ile Gıda, Tarım, Yapı Sektörüne ve Reel Sanayiye hizmet vermektedir. Büyük bir titizlikle CNC makinelerinde yapılan üretimimizde kullandığımız hammadde EPS Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpüktür. Bu malzeme termo plastik yapıda, kapalı gözenekli, beyaz ve gri renkli ısı yalıtım malzemeleridir., Kapalı gözenekli hücreler içerisinde durgu hava hapsolduğu için malzemenin %98’i hareketsiz kuru havadır. Kuru hava ise bilinen en ekonomik çevre dostu ve mükemmel ısı yalıtım malzemesidir. Kısa ve uzun süreli yüklemelere karşı mekanik dayanıklılık gösterir. Kapalı gözenekli malzemenin su emme oranı çok düşük olduğundan EPS aynı zamanda yüksek oranda su yalıtım görevini de yapmaktadır. Malzeme sıcaklığa karşı mükemmel dayanım gösterir ve uzun ömürlüdür. EPS mikroorganizmalar için besin maddesi değildir. Küflenmez, çürümez, korkmaz ve sağlığa zararlı değildir. Bu nedenle gıda ve ilaç endüstrisinde yaygın olarak kullanılır. Isı yalıtımında E sınıf alev yürütmez ve zor alevlenen EPS kullanılmaktadır.

20

Oca 2016

YANKI
GAZATESİ
WEB
ROPÖRTAJI

Posted by / in Görsel Basın, Güncel Haberler / Yorum yapılmamış

Turgutlu tuğlasının tanıtım faaliyetleri sadece TUKSAD tarafından yürütülmüyor, Turgutlu’da bu konuda ki önemli bir adımda ilçenin köklü tuğla fabrikalarından Bloksan’ın kurucusu, iş adamı Ali İhsan Demirdöver tarafından atılmış, Ali İhsan Demirdöver 2010 yılında Türkiye’nin ilk tuğla müzesini kurmuş. Demirdöver, Bloksan tarafından üretilen ürünlerin yanında tarihi tuğla ve kiremitleri de toplayarak müzede sergilemeye başlamış. Müzede Bloksan tarafından üretilen 185 çeşit tuğlanın yanında 2000 yıllık bir kiremit parçası, ve cumhuriyetin ilk yıllarına ait tuğlalarda sergileniyor. Müze ziyaretimizde bize eşlik eden firma yetkilisi Yunus Aytolon’a göre bu müzenin asıl amacı tuğladan neler yapılabildiğini göstermek. Aytolon: “Ziyaretçi kitlemiz çok çeşitli, gelen müteahhitler, mimarlar ve öğrencilere bu tuğlaların nerelerde nasıl kullanıldığını göstermeye çalışıyoruz, müzemizde 185 çeşit ürün sergiliyoruz. Tuğla insanın en temel ihtiyacı olan barınma ihtiyacını karşılamak için yapılmış bir ürün, hemen yanı başımızda bulunan Sart harabelerine gittiğinizde 3000 yıllık tuğla ve kiremit parçalarını göreceksiniz, bizim müzemizde de 2000 yıllık kiremit parçaları bulunuyor, bunları burada sergilememizin amacı kilden yapılmış tuğlanın ne kadar dayanıklı ne kadar sağlıklı olduğunu herkse göstermek” diyor.
Turgutlu’da faaliyet gösteren Bloksan firması ürün çeşitliliği bakımdan Türkiye’nin sayılı üreticileri arasında arasında yer alıyor, Turgutlu’da Bloksan fabrikasında üretilen restorasyon ürünleri eski Osmanlı eserlerinin onarımında kullanıyor.

 

Lütfen paylaşım yapmak istediğiniz sosyal ağı seçiniz

Bu gönderiyi çok beğendim :)

Sizlerinde incelemesi için paylaşıyorum

DİĞER HABERLERİMİZ